ÖVRIGT / Speglar / Spegel 1673268
*
nr 167 3268
Spegel
förgylld, 83x50
Utrop:
100 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 augusti 2002
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/8 01:04:57
1
300 kr
16/8 14:44:07
2
200 kr
16/8 14:44:18
2
250 kr
17/8 15:44:25
3
300 kr
17/8 16:04:19
3
350 kr
17/8 21:07:04
4
Vinnande bud
18/8 17:14:17
5
500 kr
18/8 17:15:02
5
600 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23
*
Spegel
nr 167 3268
Spegel
förgylld, 83x50
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 augusti 2002 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/8 01:04:57 | 1 | 300 kr |
16/8 14:44:07 | 2 | 200 kr |
16/8 14:44:18 | 2 | 250 kr |
17/8 15:44:25 | 3 | 300 kr |
17/8 16:04:19 | 3 | 350 kr |
17/8 21:07:04 | 4 | Vinnande bud |
18/8 17:14:17 | 5 | 500 kr |
18/8 17:15:02 | 5 | 600 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23